Lokalita

Místo konání akce

Clarion Congress Hotel Ostrava

Adresa: Zkrácená 2703/84, 700 30 Ostrava

2017-04-clarion-03
2013-05-clarion-congress-hotel-ostrava-meeting6
2013-04-clarion-congress-hotel-ostrava-u-mg-1694o
2013-05-clarion-congress-hotel-ostrava-benada1
superior-suite-apartma-loznice

Co vidět v Ostravě

dolni-oblast-vitkovice-2--w1920

Dolní oblast Vítkovice

Dolní Vítkovice jsou fascinující průmyslovou památkou a unikátním souborem industriální architektury. Tento rozsáhlý průmyslový areál Vítkovických železáren, známý také jako "Ostravské Hradčany", je zapsán v seznamu Evropského kulturního dědictví. Navštivte toto impozantní "ocelové město" v Ostravě a prozkoumejte jeho historii. Pokud chcete vstoupit do areálu a projít se po něm, doporučujeme navštívit vedlejší Svět techniky.

stodolni-2--w1920

Stodolní

Stodolní ulice v centru Ostravy je nejživějším místem města. Plná barů, restaurací a klubů, je ideálním místem pro mladé lidi, kteří hledají zábavu a nezapomenutelný večer. Ikdyž popularita této ulice přináší i určitá rizika, jako zvýšenou kriminalitu, město se snaží situaci zlepšit a zajistit bezpečnost návštěvníků. Pokud hledáte místo, kde se můžete bavit celou noc, Stodolní ulice je pro vás tou správnou volbou.

nova-radnice-2--w1920

Nová radnice

Vyhlídková věž Nové radnice v Ostravě je nejvyšší vyhlídkovou věží z období mezi světovými válkami v České republice. S výškou 73 metrů nabízí nádherný výhled na město a okolí. Budova Nové radnice byla postavena v letech 1925 až 1930 a je jednou z nejvýznamnějších prvorepublikových staveb v Ostravě. Vstup na vyhlídkovou věž je za poplatek a určitě stojí za návštěvu.

silesian-ostrava-castle-12--w1920

Slezskoostravský hrad

Slezskoostravský hrad je kulturní památka v ostravském městském obvodu Slezská Ostrava. Původně postaven v 13. století, byl později přestavěn v renesančním stylu a po požáru v roce 1872 byl obnoven. Dnes je to jedna z nejvýznamnějších turistických atrakcí města. Slezskoostravský hrad byl také místem konání festivalu Colours of Ostrava v roce 2007.

ostrava-zoo-12--w1920

Ostrava Zoo

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava je skvělým místem pro rodinný výlet. Nachází se v prostorné Stromovce a je domovem více než 3000 zvířat, včetně medvědů a slonů. Pro děti jsou k dispozici hřiště a interaktivní expozice. Zahrada je členem Unie českých a slovenských zoologických zahrad a nabízí rozmanité akce pro návštěvníky. Navštivte Ostravskou ZOO a zažijte nezapomenutelný zážitek.

science-and-technology-center-ostrava-3--w1920

Svět techniky

Svět techniky v Ostravě je obrovské technologické centrum, které zaujme jak děti, tak dospělé. Nachází se v srdci bývalých železáren a nabízí interaktivní expozice rozdělené do čtyř světů: Dětský svět, Svět civilizace, Svět vědy a objevů a Svět přírody. Kromě toho zde najdete i kino s vzdělávacím programem a naplánovanými experimenty. Pro mladší děti je vhodný Malý svět techniky, který je zaměřen na historické předměty související se železárnami.